Зустріч із Ґреґом Лопесом

Грег Лопес і Влад, стоїки

Фото надане Владом, публікується з дозволу всіх сторін

16 травня за адресою Stra­da Pușkin 30, Chișinău, Молдова зустрілися два поціновувачі стоїцизму. В закладі “Fuior Gourmet” вони пригощались смачними національними стравами та класичними кавовими напоями та вели розмову про стоїцизм. 

І Ґреґ Лопес зі Сполучених штатів і Влад з України приїхали у справах, але зірки так зійшлися, що два товариші по переписці зустрілись в іншій країні та мали змогу поспілкуватися вживу.

Це неймовірний збіг причино-наслідкових зв’язків, справжня демонстрація роботи великого алгоритму всесвіту. Кожен побачив, як дивно твориться світ Логосом. Ґреґ Лопес — відомий у світі письменник, автор книг про стоїцизм, Влад — один з перших учасників спільноти PSYSK, людина, яка не пропустила жодної зустрічі та ретельно вивчає стоїцизм у малій групі щотижня. Вони листуються з минулого року, коли наші друзі зі The Sto­ic Fel­low­ship запропонували таке листування між українськими та американськими стоїками. Далі слово Владу:

“За місяць до того я не думав про те, що ця подія може статися. Необхідність закордонного відрядження в столицю Молдови виникла спонтанно в кінці квітня. Протягом інтенсивної підготовки до заходу в Кишиневі, я поділився із Ґреґом інформацією про своє відрядження. 

До кожної зустрічі треба готуватися, тому в мене був перелік тем, які ми мали обговорити. Я прийшов на 15 хвилин раніше за заброньований раніше столик і перечитував свої записи.

Mr. Lopez підійшов до столика одразу з офіціантом і ми замовили національні страви. Я почав розмову із того, що привіз йому декілька подарунків з України, у тому числі браслет з останньої довоєнної партії легендарної Азовсталі. Він обізнаний щодо боїв в Азовсталі та читає новини України на ресурсах “Kyiv­Post”, “UNITED24”. Після подарунків я протягнув йому свою книгу “Нові Стоїки”, щоб показати як вона виглядає в українському перекладі і попросив підписати її для мене.

Ми почали спілкування про основні засади стоїцизму, обговорювали різницю між провидінням і долею. Як так могло статися в один період часу, що американець взяв відпустку і полетів до Європи для вирішення своїх справ, а українець поїхав на декілька днів в іншу країну для обміну досвідом і вони зустрілися в Кишиневі, адже їм двом було зручно зустрітися в один єдиний день в одному і тому ж місці. Чи можна назвати це фортуною і як до неї (Фортуни) ставилися у Давньому Римі.

Крім того, розмова була на стільки захопливою, що ми навіть відкрили на своїх ґаджетах «Медитації» Марка Аврелія і порівнювали розуміння написаного. Його зацікавило як я веду конспекти по книгах, він ознайомився з ними. Він також вважає ведення щоденників важливим під час вивчення. 

Серед улюблених філософів він зазначив: Платон, Демокріт, Стільпон, Діоген, Сократ, Хрісіп. Зараз він у своїх практиках ставить акцент на етиці.

Він неодноразово виражав підтримку Україні і вірить, що ми переможемо. На своєму рівні, як громадянин США, він робить все можливе (як було написано в групі вище).

Наша зустріч тривала близько двох  з половиною годин інтенсивної розмови. В кінці ми міцно потиснули один одному руки, побажали одне одному успіхів.

Він дуже харизматична людина, його обізнаність у філософії надихає. Найближчими місяцями вийде нова книга про філософію в цілому від нього та Массімо, тож чекаємо”.


🎁 Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом місяця. Складається з 33 листів (7 відеолекцій, 6 практик та щоденні роздуми). Заглиблення у сучасний стоїцизм, налаштування світосприйняття та корисних звичок.

📖 Короткий та змістовний опис ключових ідей стоїцизму та деякі рекомендації про принципи мислення у скрутні часи в форматі PDF. Завантажуйте безплатно!

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

You may also like...