Як проходять зустрічі спільнот Modern Stoicism

стоя українська

Наш товариш, учасник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK Влад, якого добре знають всі, хто відвідує наші зустрічі, відвідав одну з онлайн-зустрічей спільноти Mod­ern Sto­icism, на якій був Вільям Ірвін — провідний сучасний мислитель і автор книг зі стоїцизму. Він є (колишнім) професором філософії в Університеті штату Райт і багато писав про давньогрецьку та римську філософію. Багатьом він відомий, як автор «Посібника до хорошого життя: стародавнє мистецтво стоїчної радості» (2009). Влад поділився враженнями від зустрічі.

Організовано зустріч так:

Ведучий (адміністратор, член спільноти) представив Ірвіна, розповів історію їх спілкування, про розвиток спільноти і стоїцизму в цілому.

Виступ Ірвіна.

1) почав із загальних принципів стоїцизму, наголосив на важливість об’єднуватися у спільноти та підтримувати/допомагати одне одному;

2) розповів про важливість медитацій для життя: розповів, що щодня перед сном обов’язково думає про сказане ним протягом дня. Для нього саме це важливо;

3) прозвучала теза, що ми ніколи не досягнемо стоїчної цілі, бо на нас тисне “багаж” (еволюційний, особистий) за плечима;

4) працює над новою книгою, акцент в ній буде більше на психологію. Там буде описана загальна концепція життя з точки зору психології, яка може покращити життя людства та зробити світ кращим;

5) раціональність в стоїцизмі його приваблює найбільше;

6) порівняв життя із фільмом, в якому у нас лише своя сцена (обмежений екранний час);

7) розв’язувати проблеми — дії, які обмежені теперішнім часом, а приймати рішення — дії з поглядом на майбутнє;

8) наголосив на важливості жити саме тут і зараз.

Після цього у нас були сесії в малих групах по 3 випадкові людини на 15 хв для розмов на довільні теми. Спершу я потрапив з іншими хлопцями приблизно такого ж віку і ми говорили про щоденні практики. Другого разу я потрапив із двома жінками, які прочитали моє ім’я і подумали, що я росіянин. Тому з ними ми спілкувалися на тему життя в країні, де йде війна і про практичне застосування стоїцизму у такий складний час.

Після сесій ми повернулися до загального чату (на мою думку було десь 90 осіб). Після повернення дали слово одній із жінок з моєї кімнати і вона сказала, що при розмові щойно з українцем (мною) вона зрозуміла, що їх переживання не такі складні і виразила підтримку нам. Перепросила, що назвала мене росіянином.

Далі деякі учасники задавали Ірвіну запитання.

Дякую Владу за детальний опис зустрічі. Думаю, такий формат є універсальним і підійде для наших зустрічей.

Хто добре знає англійську, може подивитися запис цієї зустрічі.


🎁 Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом місяця. Складається з 33 листів (7 відеолекцій, 6 практик та щоденні роздуми). Заглиблення у сучасний стоїцизм, налаштування світосприйняття та корисних звичок.

📖 Короткий та змістовний опис ключових ідей стоїцизму та деякі рекомендації про принципи мислення у скрутні часи в форматі PDF. Завантажуйте безплатно!

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

You may also like...