Есенціалізм

У Марка Аврелія є цікаві слова: «Якщо ви прагнете до спокою, робіть менше». Може здаватися, що це заклик до пасивного життя, але ні. 

Це один з перших закликів ідеї есенціалізму — робити тільки правильні речі, зосереджуватися на тому, щоб робити більше за менший час. Це такий ментальний мінімалізм, коли ми відкидаємо припущення, що «ми можемо мати все» і «ми повинні робити все». 

У культурі, яка оспівує активність, а не бездіяльність, ми твердо переконані в тому, що потрібно робити що-небудь, щось більше, ніж нічого не робити. Але якою ціною приходить цей напружений спосіб життя? Ви відвертаєте себе від розв’язання реальних проблем? Ви відвертаєте себе тривіальними завданнями, а не стикаєтеся з найбільшими страхами і проблемами?

Як пише у книзі «Есенціалізм» Грег МакКаун, есенціалізм — це ключ до великого життя. Якщо ви відчуваєте, що просиджуєте штани безрезультатно, то проведіть інвентаризацію того, на чому зосереджені ваші зусилля. Замість того, щоб розбиратися в багатьох видах діяльності, сфокусуйтеся на одному і зробіть це добре.

Як писав Сенека: «Справа не в тому, що у нас мало часу, а в тому, що ми витрачаємо його даремно».


Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK та автора.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом 6 тижнів.

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

Вас може зацікавити...