Бути психолюмінесцентним

океан

Нещодавно я прочитав статтю, де автор закликає нас бути психолюмінесцентними.

Це дуже цікава метафора, я коротко її перекажу.

На глибині тисяч метрів в океані, де суцільна темрява та величезний тиск, живуть дивні створіння. Вони еволюціонували, щоб жити у вічній темряві, знаходячи безпеку та засоби до існування. Дивовижні пристосування, такі як низька щільність шкіри та використання легкого хряща замість кістки, дозволяють їм справлятися з тиском води, який розчавить людину, як іржаву алюмінієву банку.  

Крім цієї надзвичайної адаптації, є ще одна цікава річ: вони розвинули здатність генерувати власне світло.

Їх життя згідно з власною природою сформувало навіть у матеріальному світі можливість для незвичайної для інших істот функції.

Чи це не нагадування нам, тим, хто живе у неспокійні та темні часи, про можливість генерувати власне душевне світло? Виробляти позитивну енергію.

Це не стільки питання моралі, скільки раціональність. Марк Аврелій писав: «Те, що не добре для роя, не корисно і для бджоли». 

Як бути психолюмінесцентним? Щодо цього стоїцизм однозначний: практикуючи чесноти. Стародавні стоїки вважали чесноту (арете) — єдиним благом. Вони прагнули до особистої досконалості з соціальною метою, культивували це в себе, щоб воно могло служити іншим.


🎁 Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом місяця. Складається з 33 листів (7 відеолекцій, 6 практик та щоденні роздуми). Заглиблення у сучасний стоїцизм, налаштування світосприйняття та корисних звичок.

📖 Короткий та змістовний опис ключових ідей стоїцизму та деякі рекомендації про принципи мислення у скрутні часи в форматі PDF. Завантажуйте безплатно!

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

You may also like...