Бути психолюмінесцентним

океан

Нещодавно я прочитав статтю, де автор закликає нас бути психолюмінесцентними.

Це дуже цікава метафора, я коротко її перекажу.

На глибині тисяч метрів в океані, де суцільна темрява та величезний тиск, живуть дивні створіння. Вони еволюціонували, щоб жити у вічній темряві, знаходячи безпеку та засоби до існування. Дивовижні пристосування, такі як низька щільність шкіри та використання легкого хряща замість кістки, дозволяють їм справлятися з тиском води, який розчавить людину, як іржаву алюмінієву банку.  

Крім цієї надзвичайної адаптації, є ще одна цікава річ: вони розвинули здатність генерувати власне світло.

Їх життя згідно з власною природою сформувало навіть у матеріальному світі можливість для незвичайної для інших істот функції.

Чи це не нагадування нам, тим, хто живе у неспокійні та темні часи, про можливість генерувати власне душевне світло? Виробляти позитивну енергію.

Це не стільки питання моралі, скільки раціональність. Марк Аврелій писав: «Те, що не добре для роя, не корисно і для бджоли». 

Як бути психолюмінесцентним? Щодо цього стоїцизм однозначний: практикуючи чесноти. Стародавні стоїки вважали чесноту (арете) — єдиним благом. Вони прагнули до особистої досконалості з соціальною метою, культивували це в себе, щоб воно могло служити іншим.


Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK на Patre­on! Патрони отримують додаткові знання та контент.

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

Вас може зацікавити...