Анонімне добро

волонтери

Сьогодні мільйони українців допомагають армії, біженцям, роблять тиху добру справу заради перемоги світла над темрявою.

Наша культура пронизана християнською чеснотою таємної допомоги. Згадаємо євангельский вислів:

“Ти ж, як подаєш милостиню, то нехай лїва рука твоя не знає, що робить права” (Матей 6:3).

Згадаємо життя надпопулярного у нас святого Миколая, який згідно з легендою таємно підтримував дочок збіднілого батька.

Взагалі таких історій можна назбирати на книгу.

Цікаво, що анонімна благодійність вважалась навіть не чеснотою, а нормою у стоїків.

Ось як пише Марк Аврелій:

“Одні люди, зробивши комусь ласку, схильні вимагати від нього вдячності. Інші не схильні до цього, але в глибині душі вважають його своїм боржником і усвідомлюють те, що вони зробили. Є нарешті й такі, які не думають про це. Вони подібні до лози, що приносить виноград і нічого не вимагає після того, як принесе свій плід: так бігає кінь, так вистежує собака, так збирає мед бджола. Людина, яка зробила добро, не кричить про це, а переходить до іншої справи, як лоза, яка вчасно повинна знову принести виноград. “Отже, слід бути серед тих, які, роблячи добро, певним чином не усвідомлюють, що вони роблять?” — “Так”. (Медитації 5:6)

Багато хто сьогодні волонтерить і допомагає волонтерам анонімно, без зайвого піару. І це справжні люди. Бо бути людиною — це є найкраще звання, якого ми потребуємо.

«Людина створена природою для того, щоб приносити користь іншим, і, коли вона вчинила якісь доброзичливі дії або зробила щось інше, що сприяє загальному благу, вона зробила те, для чого була створена” (Марк Аврелій 9:42).

Якщо ви бажаєте допомогти та передати гроші перевіреним людям, зверніться до мене. Наразі мої друзі збирають кошти на автомобілі для фронту.

Також ви можете підтримати наш проєкт. Маю на меті зробити центр психологічної підтримки на основі стоїцизму.


🎁 Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом місяця. Складається з 33 листів (7 відеолекцій, 6 практик та щоденні роздуми). Заглиблення у сучасний стоїцизм, налаштування світосприйняття та корисних звичок.

📖 Короткий та змістовний опис ключових ідей стоїцизму та деякі рекомендації про принципи мислення у скрутні часи в форматі PDF. Завантажуйте безплатно!

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

You may also like...