Що означає символ PSYSK?

psysk.com

Цей хрест у сонці має певну символіку та має власну історію. 

Декілька років тому, коли я замислився створити цей центр, то вирішив знайти йому й символ. У мене було декілька варіантів, в яких повинен був бути хрест, як символ життя, істини, спасіння, а також індивідуації та самості.

Символіка хреста — це поєднання протилежностей. В розумінні психічної структури, це баланс між свідомим та несвідомим, світом та тінню, розумом та емоціями, свідомістю та інстинктами, чоловічого та жіночого, їнь та ян, вогню та води тощо. 

При перетині (об’єднанні) цих принципів виникає третя сила — Життя, Любові, Творіння. Хрест здатний поширюватися безкінечно в будь-якому напрямку, тому він також означає вічне життя. 

Також хрест символізує сакральну четвірку — 4 сторони світу, 4 вітри, 4 стихії. 

хрести

Хрест невипадково став символом християнства, як світової релігії, що має орієнтацією на Самість, але відомий людству значно раніше.

***

Я сидів в кав’ярні, де була якась енциклопедія символіки середньовічних майстрів, здається. Вже не памятаю точно. І там я випадково побачив символ сонця.

сонце

Я навіть його сфотографував

Це також давній символ, який символізує життєву силу і відродження. З точки зору психіки — це є символ свідомості, світу розуму, ясності. Це також символ Бога.

Я зрозумів, що маючі на увазі символ, який буде зображати індивідуацію, я можу поєднати хрест та сонце.

Так з’явився цей знак. 

psysk.com

Індивідуація — це процес, завдяки якому людина стає певною унікальною істотою, якою вона насправді і є. Це своєрідне повернення до справжнього себе. На мій погляд,  будь-який шлях самовдосконалення може починатися з різних причин, але завжди приходить до індивідуації.

Багато про це писав Карл Густав Юнг і уявіть моє здивування, коли я побачив майже таке ж зображення в його таємній “Червоній книзі”. Він сам його намалював.

хрест юнг

Це було дуже синхронічно, тому що у той період я ретельно вивчав його праці, в тому числі й про синхронічність.

Потім, звичайно, я зустрічав щось схоже і в інших місцях, як, наприклад, в цьому підземеллі у Львові.

Це вже не так дивно, бо і сонце, і хрест — важливі сюжети середньовіччя. Але зустрічати їх приємно.

***

Яке це має відношення до стоїцизму?

Сонце — це також символ вогню. Нагадаю, що давні стоїки вірили, що світ вічний, але постійно змінюється, він народжується з вогню і повертається до вогню. Щось подібне, на мій погляд, коїться у нашій душі протягом всього життя.

Балансом протилежностей ми утримуємо цей вогонь. Якщо просто, то це як в батарейках плюс та мінус створюють енергію.

 


Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK та автора.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом 6 тижнів.

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

Вас може зацікавити...