Кроки до правил життя Марка Аврелія

 

правила життя марка аврелія

«Праведні помисли, загальнокорисна діяльність, мова, нездатна до брехні, та душевний настрій, який з радістю приймає все, що відбувається, як необхідне та передбачене — як те, що випливає із загального начала та джерела».

У цій цитаті Марк Аврелій перераховує кілька важливих складових для досягнення щасливого та успішного життя.

Праведність у думках та діях і нездатність до брехні може допомогти виробити довіру в інших людей і зберегти добру репутацію. Загальнокорисна діяльність сприятиме досягненню успіху та задоволення від того, що робиш. А душевний настрій з радістю прийняти все, що відбувається — це можливість мати мирний та спокійний стан духу, навіть у складних обставинах.

Нижче кілька можливих кроків, які можуть допомогти вам впровадити ці правила у своє життя:

  1. Практикуйте медитацію: Медитація може допомогти вам зосередитися на праведних та позитивних думках та зменшити стрес. Я сподіваюсь у цьому році ми будемо більш детально вивчати різні практики медитації, які можна використовувати для розвитку стоїчного мислення.
  2. Спробуйте знайти способи насолоджуватися тим, що відбувається, замість того, щоб боротися з тим, що ви не можете змінити. Наприклад, спробуйте знайти красу у природі, спостерігати за людьми, милуватися мистецтвом. Наприклад, я розвиваю звичку милуватися чашкою кави, коли отримую її в кав’ярні. Ви не уявляєте, скільки може розповісти звичайна чашка, якщо уважно придивитися на неї. Там історії про колір, про запах, про поверхню, матеріал з якого вона зроблена, бульбашки піни… Можна п’ять хвилин просто вивчати це, не відволікаючись на зовнішнє та внутрішнє. 
  3. Якщо це можливо, поставте собі мету діяти з метою загальної користі, а не лише з метою особистого збагачення.
  4. Практикуйте чесність. Розгляньте можливість ставити чесність на перше місце, навіть якщо це може виявитися важким або незручним.
  5. Допомагайте іншим. Зробіть маленькі дії, щоб допомогти людям у вашому оточенні, наприклад, приберіть за собою, коли проходите повз сміттєвий бак. 
  6. Ведіть щоденник: записуйте свої думки та почуття, щоб зберегти ясність у своєму мисленні.

Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK та автора.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом 6 тижнів.

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

Вас може зацікавити...