Душевний спокій

“Предмети, переслідуючи та уникаючи яких, ти позбавляєшся душевного спокою, не приступають до тебе, але ти якимось чином сам приступаєш до них. Нехай змовкне твоє судження про них — і вони лежать нерухомо; а тебе ніхто не побачить ні переслідуючим, ні тим, хто біжить” (Марк Аврелій “Роздуми”, 11:11).

Деякі речі лишають нас душевного спокою. Але ми самі даємо їм енергію, підживлюємо. Частіше за все вони тихо сплять у несвідомому, і поки ми не починаємо про них думати, боротися з ними або навпаки, намагаємося викреслити — вони нас не турбують.

Досвідчені психологи кажуть: “не чеши там де не свербить”. Не все ми можемо зрозуміти в себе, бо значна частина нашої психіки керується глибинними та давніми силами — інстинктами. Дещо в собі потрібно лише прийняти.

Багато хто намагається бути ідеальним, але прагнути треба цілісності. Цілісність передбачає мужність побачити та прийняти в себе те, що належить до нашого тваринного начала. Бути уважним до нього, але не давати керувати собою.


🎁 Знайшли щось корисне для себе? Підтримайте PSYSK.

“Практичний стоїцизм” — авторський курс з персональною підтримкою протягом місяця. Складається з 33 листів (7 відеолекцій, 6 практик та щоденні роздуми). Заглиблення у сучасний стоїцизм, налаштування світосприйняття та корисних звичок.

📖 Короткий та змістовний опис ключових ідей стоїцизму та деякі рекомендації про принципи мислення у скрутні часи в форматі PDF. Завантажуйте безплатно!

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

You may also like...