Негативна візуалізація

Негативна візуалізація або futur­o­rum mal­o­rum præmed­i­ta­tio (лат., дослівно, попереднє вивчення поганого майбутнього) — це метод медитативної практики або аскези шляхом візуалізації найгіршого(их) сценаріїв(ів). Цей метод виник у кіренських філософів, а пізніше був прийнятий стоїками. Техніка стала популярною завдяки публікаціям Сенеки Молодшого. Це була одна з поширених форм стоїчних духовних вправ.

Негативна візуалізація зосереджується на навчанні практикуючого на негативних результатах реалістичних життєвих сценаріїв, щоб знизити чутливість або створити психологічну придатність для підготовки до втрат у реальному житті, а також викликати почуття подяки за реальні речі або фактичний статус, який має практикуючий.

Важкість негативної візуалізації варіюється від такої легкої, як думка про незначні незручності, наприклад, необхідність відмовитися від незначного задоволення, до такого ж серйозного, як повне занурення в уявний сценарій, у якому найгірший страх дійсно відбувся, наприклад, втрата ресурсів, статусу чи життя.

Статті по темі:

Сергій Коноплицький

Засновник спільноти сучасного стоїцизму PSYSK.

You may also like...